Vragen en discussies over fietstraining, sportvoeding en gezondheid

Honger tijdens ziek/niet fit zijn

raassie
Forum-lid
Berichten: 966
Lid geworden op: 01 feb 2008 06:37

raassie 12 mei 2015 10:30

Het is me de laatste tijd opgevallen dat ik vlak voor en tijdens bijv een verkoudheid enorm veel last krijg van een continue "hongerklop" Vandaag en gisteren ook weer. Gisteren nog 83 km woonwerk gereden en voelde me in de ochtend al geen 100%. Mijn normale voorraad brood was nauwelijks voldoende en vandaag loop ik ook al de hele ochtend te trillen van de honger.

Iemand een idee of ervaring wat hier mee te doen, of moet ik gewoon maar meer voedsel naar binnen stouwen en er vanuit gaan dat het een signaal is van het lichaam dat het wat extra's nodig heeft?

Raassie
Pijn is fijn, toch?
Mijn Strava: https://www.strava.com/athletes/10778731

ThijsvdnBerg
Forum-lid
Berichten: 206
Lid geworden op: 11 feb 2014 13:19

ThijsvdnBerg 12 mei 2015 11:00

Ik ben totaal geen medisch expert, maar eerste gedachte die bij mij opkomt is:

Je lichaam is "ziek", dus probeert te herstellen wat energie kost, waardoor je misschien minder over hebt voor het fietsen?

Gebruikersavatar
Sieper
Forum-lid
Berichten: 1747
Lid geworden op: 07 okt 2013 17:36

Gebruikersavatar Sieper 12 mei 2015 11:01

Ik heb zelf net de griep gehad, ben op moederdag naar Vorden heen en weer geweest (100km heen en terug) super rustig aan gedaan (hartslag onder de 130, max is bij mij 188) en voelde me ook zeer slap na de heenweg, 4 uur later terug was helemaal niet leuk (ging wel qua (rustig hooor) fietsen maar werkelijk geen moment blij dat ik op de fiets zat, ondanks het zonnetje en prachtige omgeving.Eenmaal thuis een pak sultana's 4 boterhammen, 500gr yoghurt en een appel op. Dus ik herken het wel. Was blij dat ik dat naar binnen had, voelde me toen weer iets beter.
Afbeelding

Gebruikersavatar
JM_H
Forum-lid
Berichten: 1235
Lid geworden op: 25 jul 2013 13:17
Locatie: Betuwe

Gebruikersavatar JM_H 12 mei 2015 11:54

Wel vervelend dat er onderweg niets te kopen was dan.

Verder lijkt de input van Thijs erg plausibel.
Afbeelding

Gebruikersavatar
MarkVeenstra
Forum-lid HC
Berichten: 6376
Lid geworden op: 13 jun 2013 15:05
Locatie: Delft

Gebruikersavatar MarkVeenstra 12 mei 2015 11:55

Met griep en/of koorts, sowieso beter niet sporten.
Bij verkoudheid kan je wel sporten, beetje afhankelijk van hoe je je voelt hoe rustig aan je het moet doen.

Het hongergevoel.,. ja je lichaam is bezig met beter worden. Heeft daardoor sowieso energie nodig (daarom voel je je minder goed, omdat een deel van de energie daar al in gaat zitten). Dus als je ziek bent, en je lichaam vraagt om meer eten, zou ik daar absoluut niet op bezuinigen (en wees dan blij dat je niet een te kort aan eetlust hebt omdat je je niet lekker voelt).

Goed eten, en vooral ook veel drinken (gewoon water is prima).
WIND allrounder custom build 2015
Canyon Ultimate AL 2013

Friso
Forum-lid
Berichten: 287
Lid geworden op: 13 feb 2012 21:18

Friso 12 mei 2015 12:33

Ik heb precies het zelfde, al heb ik wanneer ik ziek ben wel veel meer zin in vet voedsel, dan normaal gesproken.

raassie
Forum-lid
Berichten: 966
Lid geworden op: 01 feb 2008 06:37

raassie 12 mei 2015 13:38

Bedankt voor de reactie's zover. Ik had al zo'n vermoeden dat het ws gewoon een signaal was dat het lichaam gewoon meer energie stopt in herstel. Ik zal er braaf naar luisteren en het rustig aan doen;-)
Pijn is fijn, toch?
Mijn Strava: https://www.strava.com/athletes/10778731

loekie1
Forum-lid
Berichten: 36
Lid geworden op: 06 nov 2013 21:10

loekie1 12 mei 2015 15:59

Er zijn al een reeks interessante wetenschappelijke artikels verschenen over het verband tussen fitheid en voedselkeuze.

http://www.volkskrant.nl/opinie/wij-ete ... ~a3263869/
http://www.kennislink.nl/publicaties/ob ... id-of-eten

deze twee links vond ik als eerste via google...

Zelf ervaar ik dat ik bij vermoeidheid sneller naar energierijk voedsel grijp.
Verzadigde vetten, suikers, ... kan ik dan massaal naar binnen werken als ik mezelf niet in de hand hou.

Alan Smeets
Forum-lid
Berichten: 450
Lid geworden op: 11 jul 2014 10:25
Contact

Alan Smeets 12 mei 2015 22:07

loekie1 schreef:Er zijn al een reeks interessante wetenschappelijke artikels verschenen over het verband tussen fitheid en voedselkeuze.

http://www.volkskrant.nl/opinie/wij-ete ... ~a3263869/
http://www.kennislink.nl/publicaties/ob ... id-of-eten

deze twee links vond ik als eerste via google...

Zelf ervaar ik dat ik bij vermoeidheid sneller naar energierijk voedsel grijp.
Verzadigde vetten, suikers, ... kan ik dan massaal naar binnen werken als ik mezelf niet in de hand hou.
Wat moet ik er als voedingsexpert nog aan toevoegen....."een kleine groep wetenschappers" en "overheden nemen deze theorie niet over" gek toch dat overheden het niet overnemen als dit de oplossing voor het overgewicht is.

Als je lichaam niet fit is en energie nodig heeft is het normaal dat het om energie schreeuwt. Dat mensen dan gaan overeten is een ander verhaal.

Kijk eens naar iemand met zwaar overgewicht of obesitas wat die allemaal eet. Dat hele eetpatroon is verkeerd, het zijn niet alleen de suikers. Als je bij velen de suikers weghaalt krijgen ze opeens minder energie binnen dan ze gebruiken en vallen ze af, dit levert mensen die hier een boek over schrijven tienduizende euro's op.

Gewoon niet meer sporten en elke dag vet eten en we vallen af. De hele theorie klopt en staat als een huis, alleen kom je dan terug op de echte reden dat deze mensen afvallen en dat is dat ze minder binnen krijgen dan ze gebruiken.

Plaats reactie