

Internationale Vrouwendag: deze zijn voor jou! (giveaway actie!)
We gaan er niet veel woorden aan vuil...
Om het forum te gebruiken dien je je eerst in te loggen.
Nu ben ik iemand die best regelmatig 50 km/h of sneller fietst. Maar dan heb ik over solo fietsen, langs het van Starkenborghkanaal met wind in de rug, Op een lekkere ruime weg, met ruim zicht. Op zich niet zo heel stoer. Maar wat ik wel kan stellen is dat het freaking hard fietsen is! En 50 km/h of harder op een racer is echt totaal maar dan ook totaal niet te vergelijken met 50 km/h “ontspannen” rijden in een auto. Zolang je fietst zoals ik hierboven schrijf raak je niet opeens de controle kwijt (al hoop je dat je niet eens voor iets moet uitwijken zoals een kuil of een obstakel op de weg).Dus laten we nou niet gaan doen of vijftig km/u op een racefiets een situatie schept, waarbij je opeens alle controle kwijt bent.
Denk dat je eea goed hebt samen gevat. Als je dan nog vlak achter elkaar fietst (met minder overzicht) is het risico nog een stuk groter.RVV schreef: ↑13 jan 2020 09:04Maar zodra je 50 km/h of sneller fietst, afgaand op de bebouwde kom, kruisingen, onoverzichtelijke situaties, wijzigingen van bestrating, drempels, stoepranden, flauwe bochten, en niet in de laatste plaats andere verkeersdeelnemers.. Als jij dan onverwacht moet sturen of remmen dan garandeer ik je dat je gewoon keihard tegen het asfalt of nog erger iemand anders klapt. Want je hebt echt geen controle over die fiets in een extreme situatie.
in artikel 20 en 21 van het RVV 190 staan de REGELS rondom snelheid (50 binnen de kom, 80 buiten de kom, bromfiets op het fietspad 30, etc.). In deze regels worden motorvoertuigen, bromfietsen, gehandicaptenvoertuigen wél genoemd en fietsers niet. de REGELS rondom snelheid zouden op basis van artikel 20 en 21 NIET VAN TOEPASSING zijn OP FIETSERS.
Ik schrijf niet dat 50 op een fiets harder lijkt dan in een auto. (Ook al is dat wel zo, omdat de fysieke beleving van snelheid aanwezig is terwijl dit niet in een auto is). Feitelijk is het even hard. Maar totaal onvergelijkbaar. Als jij met 50 een noodstop moet maken op een fiets dan vlieg je gewoon over de fiets heen omdat je voorwiel gelijk blokkeert. Dit is domweg een reflexmatige handeling. Als jij met 50 in een reflex onverwacht moet uitwijken op de fiets dan ga je ook vallen of over de kop vliegen. Alleen met heel geluk blijf je misschien op de fiets zitten. Het is simpel de fiets is een in tegenstelling tot een auto een balans voertuig, zodra je de controle over de balans verliest val je. En bij 50 km/h zijn de marges flinterdun.Karl66 schreef: ↑13 jan 2020 13:15De reden waarom je met een auto overzicht hebt, is omdat je tijdig afremt. Als jij met een auto met vijftig km/u over een kruising heen raast zonder rekening met overig verkeer te houden, dan vallen er echt regelmatig doden. Alleen met een auto heb je net zo hard een probleem als iemand zonder voorrang te geven opeens oversteekt.
Dat vijfig km/u op een racefiets veel harder lijkt dan in de auto in gewoon perceptie, het gaat gewoon even hard. Of je met je racefiets een langere remweg heb, dat zou prima kunnen, dat weet ik niet. Ik heb nog nooit mijn remweg met een fiets opgemeten, maar massa heeft natuurlijk wel een behoorlijke invloed op je remweg en die is van een racefiets veel minder. Tegelijkertijd heb je natuurlijk wel veel minder contactoppervlakte met de weg, maar mijn ervaring is dat je met een racefiets, ook in een afdaling met serieuze snelheden, die snelheid er toch wel behoorlijk snel uit kan krijgen. Allen is dat niet het punt wat ik wilde maken. Het punt dat ik probeerde te maken is dat je met een auto veel meer energie hebt, wat de risico's veel groter maakt.
Maar blijkbaar willen mensen dat soort nuance niet zien...
Genoeg mensen in auto's die totaal niet afremmen bij een kruising, of nog erger gas bijgeven.
Juist niet! Bij een auto heb je meer kans er overheen te rollen en vertraagd te worden in de uiteindelijke val met als gevolg een paar breuken.Sterker nog, de kans dat je een botsing met een wielrenner overleeft is groter dan de kans dat je een aanrijding met een auto overleeft.
Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers