Hallo,
Ik heb onlangs een Mio Cyclo 210 aangeschaft. p 21-8 een fietsroute proberen te doen in Zuid-Limburg. Route gedownload van Fietsknoop.nl. Het was een route via knooppunten met een lengte van ca. 41. km.
Bij de start ging al enkele keren mis, Verkeerde routen, keren, te laat afgeslagen ed... Toen ging het even goed maar later was de Mio Cyclo 210 weer helemaal de weg kwijt. Weer ongeveer 10x fout gereden (foute of geen aanwijzigingen van de Mio. We hadden toen ca 16 km gefietst en de restafstand van de route was nog 41 km... Klopte dus niets van
22-8 met Mio gebeld. Die zeiden dat er 3 soorten GPX bestanden zijn: GPX -track, -Route en -Waypoint. Deze zouden eerst geconverteerd moeten worden naar GPX-Track. deze kan Mio alleen maar correct lezen... Converteren zou bijv. kunnen middels www.gpsies.com.
Weet iemand hier meer van? bij aankoop op sites staat er niets over vermeld... Hebben jullie soms dezelfde problemen en wat doen jullie dan...?
Graag jullie reactie.
Mio Cyclo 210 en converteren GPX bestanden
Het zou kunnen kloppen wat Mio zegt. Hier in huis een Mio 205 en een Mio 505.
Voor beide worden regelmatig routes ingeladen. Bijv. zelf een route maken via Strava en of een route downloaden van gpsies.com
Voor Strava geldt dat de route als "gpx exporteren" altijd goed gaat. Andere opties/versies van het GPX bestand kent Strava ook niet.
Voor gpsies.com gebruik ik de variant "track als gpx track downloaden". Dit geeft altijd het gewenste resultaat.
Voor beide worden regelmatig routes ingeladen. Bijv. zelf een route maken via Strava en of een route downloaden van gpsies.com
Voor Strava geldt dat de route als "gpx exporteren" altijd goed gaat. Andere opties/versies van het GPX bestand kent Strava ook niet.
Voor gpsies.com gebruik ik de variant "track als gpx track downloaden". Dit geeft altijd het gewenste resultaat.
Als je een GPX bestand opent met bij Mapsource of Basecamp, dan zie je dat er drie mogelijkheden zijn: GPX track, GPX route en GPX waypoint. Die verschillen kun je aan de buitenkant niet zien. De man die dat bedacht heeft, verdient wat mij betreft een passende straf, want het is volkomen maf.
Wil je GPX bestand gebruiken om te routeren, dus om route-aanwijzingen te kunnen krijgen, dan moet het een GPX route bestand zijn. GPX track is overigens in het dagelijks gebruik het meest praktische. Dan krijg je een lijntje op je scherm dat je alleen maar hoeft te volgen. Niet iedereen is het daar overigens mee eens. Dat heet discussie en daar is een forum voor bedoeld.
Wil je echt aan de slag met de verschillende GPX schema's, dan kun je het beste ergens Mapsource of Basecamp downloaden. Beide zijn van Garmin en worden niet meer ondersteund. Dat maakt verder niets uit. Hoe te downloaden ligt buiten het bestek van dit forum en als ik dat ga uitleggen, krijg ik mogelijk een banvloek van de mod.
Wil je GPX bestand gebruiken om te routeren, dus om route-aanwijzingen te kunnen krijgen, dan moet het een GPX route bestand zijn. GPX track is overigens in het dagelijks gebruik het meest praktische. Dan krijg je een lijntje op je scherm dat je alleen maar hoeft te volgen. Niet iedereen is het daar overigens mee eens. Dat heet discussie en daar is een forum voor bedoeld.
Wil je echt aan de slag met de verschillende GPX schema's, dan kun je het beste ergens Mapsource of Basecamp downloaden. Beide zijn van Garmin en worden niet meer ondersteund. Dat maakt verder niets uit. Hoe te downloaden ligt buiten het bestek van dit forum en als ik dat ga uitleggen, krijg ik mogelijk een banvloek van de mod.
Dat is bij een Garmin alvast niet zo. Een Garmin kan ook bij een GPX Track aanwijzingen verzinnen. Dat is niet foutloos overigens, maar da's een andere discussie.Wil je GPX bestand gebruiken om te routeren, dus om route-aanwijzingen te kunnen krijgen, dan moet het een GPX route bestand zijn.
En bij Mio ook niet... GPX track bestanden die ik inlees (op 205 of 505) geven ook aanwijzingen.havana schreef: ↑23 aug 2018 14:27Dat is bij een Garmin alvast niet zo. Een Garmin kan ook bij een GPX Track aanwijzingen verzinnen. Dat is niet foutloos overigens, maar da's een andere discussie.Wil je GPX bestand gebruiken om te routeren, dus om route-aanwijzingen te kunnen krijgen, dan moet het een GPX route bestand zijn.
Begrijp ik het goed dat een GPX route bestand hetzelfde is als een GPX track bestand? En aan allen die al gereageerd hebben: Hartelijk dank hiervoor.
Maar graag reacties van fietsers die ervaringen of tips hebben die betrekking hebben op een Mio en het gebruik van GPX route of -track bestanden. Hebben jullie dezelfde problemen of helemaal niet?
Hoe zetten jullie bijv. een werkende knooppuntroute op de Mio?
Converteren jullie routes naar een GPX-track bestand, bijv. middels GPSies (www.gpsies.com)?
Welke site gebruiken jullie om een werkende route te maken of te downloaden?
Sorry voor de vragen en ik wacht jullie tips, adviezen en meningen af, waarvoor dank.
Maar graag reacties van fietsers die ervaringen of tips hebben die betrekking hebben op een Mio en het gebruik van GPX route of -track bestanden. Hebben jullie dezelfde problemen of helemaal niet?
Hoe zetten jullie bijv. een werkende knooppuntroute op de Mio?
Converteren jullie routes naar een GPX-track bestand, bijv. middels GPSies (www.gpsies.com)?
Welke site gebruiken jullie om een werkende route te maken of te downloaden?
Sorry voor de vragen en ik wacht jullie tips, adviezen en meningen af, waarvoor dank.
Volgens mij toch hierboven duidelijk aan gegeven... ik herken de problemen helemaal niet.TenL schreef: ↑23 aug 2018 22:37 Maar graag reacties van fietsers die ervaringen of tips hebben die betrekking hebben op een Mio en het gebruik van GPX route of -track bestanden. Hebben jullie dezelfde problemen of helemaal niet?
Hoe zetten jullie bijv. een werkende knooppuntroute op de Mio?
Welke site gebruiken jullie om een werkende route te maken of te downloaden?
- Een knooppuntroute gebruik ik niet. Converteren heb ik dus niet nodig.
- Welke site gebruik ik om een werkende route te maken? Strava en exporteren/downloaden als GPX. Gaat altijd goed.
- Welke site gebruik ik om een werkende route te downloaden (lees: door iemand anders gemaakt of gereden)? gpsies.com en als GPX track downloaden. Gaat altijd goed.
Als je die varianten nu zelf gaat proberen zul je ontdekken dat het allemaal prima werkt.
En om het nog makkelijker te maken: een gpx bestand kan meerdere routes/tracks en waypoints (tegelijk) bevatten. Veel navi's vinden dit niet fijn, inclusief de Mio. Met name lange afstand routes hebben hier last van. Zo heb ik laatst voor iemand nog een route naar compostella aangepast. Zijn navi liep er volledig op vast en als hij wel werkte was hij onbruikbaar traag. De gpx bevatte een traject die meerdere wandel/fiets dagen omvatte met nog eventuele variaties. Je ontkomt er dan niet aan om deze dan uit te splitsen in aparte bestanden. Hierna werkte de navi als een trein.
Als je via knooppunten wil fietsen met een route: vergeet maar want je navi zal de tussen liggende punten zelf gaan bereken en (met grote kans) geen gebruik maken van de knooppunten. Kan je beter een track maken op een fietsknooppunten route planner site, die doen dit wel. Tenzij het je niet uitmaakt dat je niet continue op een knooppunten weg zit.
Als je via knooppunten wil fietsen met een track: geen probleem want route bepaling is al gedaan. Je navi zal vaak wel aanwijzingen geven (de Mio in ieder geval). Kijk wel uit dat als er 2 punten ver uit elkaar liggen de navi alsnog begint een tussenliggende route te bepalen. Altijd fijn als je met een groep met verschillende navi's fietst (want er zijn meerdere wegen naar Rome, en de discussie 'welke' is zo gestart).
Ander punt is de rijrichting van de gpx: let er ook op of deze goed is. Want deze is vaak niet/moeilijk op de navi zelf om te draaien.
Als je via knooppunten wil fietsen met een route: vergeet maar want je navi zal de tussen liggende punten zelf gaan bereken en (met grote kans) geen gebruik maken van de knooppunten. Kan je beter een track maken op een fietsknooppunten route planner site, die doen dit wel. Tenzij het je niet uitmaakt dat je niet continue op een knooppunten weg zit.
Als je via knooppunten wil fietsen met een track: geen probleem want route bepaling is al gedaan. Je navi zal vaak wel aanwijzingen geven (de Mio in ieder geval). Kijk wel uit dat als er 2 punten ver uit elkaar liggen de navi alsnog begint een tussenliggende route te bepalen. Altijd fijn als je met een groep met verschillende navi's fietst (want er zijn meerdere wegen naar Rome, en de discussie 'welke' is zo gestart).
Ander punt is de rijrichting van de gpx: let er ook op of deze goed is. Want deze is vaak niet/moeilijk op de navi zelf om te draaien.