Strava: Vragen, Opmerkingen, Tips&Tricks
Ik begreep van iemand dat Strava dat teveel aan hm's nog corrigeerd later.Herman_N schreef: ↑23 jul 2017 19:03 Voorbeelden:
Afstand: 97 km. Ik had 1930 hm en mijn fietsmaat had 2386 hm.
Afstand: 117 km. Ik had 2106 hm en mijn fietsmaat had 2770 hm.
Hoe weet ik dat de mijne kloppen en die van mijn fietsmaat niet?
1. Mijn hm's komen overeen met de opgave van de organisatie.
2. Er zijn veel meer mensen met het aantal hm's rond de mijne.
3. Mijn maat klaagt erover dat de hm's op strava niet gelijk zijn aan zijn fietscomputer.
Het kan niet te maken hebben met het type Garmin. Ik had tot begin dit jaar een 705 en daarna een 820. Bij geen van beide typen heb ik dit probleem gehad.
- amclassic-fan
- Moderator
- Berichten: 24321
- Lid geworden op: 23 jun 2004 17:56
- Locatie: Leende
Het gaat in Europa gewoon mis als je geen goede barometer heeft. Herberekenen wat Strava normaliter niet doet bij bijvoorbeeld een Edge 5x0 en 8x0, geeft onbetrouwbare resultaten in Europa omdat de kaartinformatie niet nauwkeurig genoeg is. In Amerika schijnt het wel betrouwbaar te zijn, omdat ze daar een andere bron gebruiken die een veel hogere resolutie heeft.
In Nederland is er overigens wel extreem nauwkeurige hoogtedata beschikbaar (incl hoogtes van gebouwen), maar die gebruikt Strava niet.
In Nederland is er overigens wel extreem nauwkeurige hoogtedata beschikbaar (incl hoogtes van gebouwen), maar die gebruikt Strava niet.
Kaartinformatie gebruiken kan in sommige gevallen fors verkeerde hoogtemeterinfo geven. Ik heb een keer tijdens een pauze in een cafe bij de brug naar Jambes m'n oude Garmin Vista aan laten staan. Tijdens het cola drinken bleek ik toen een paar keer de Citadel beklommen te hebben, althands volgens m'n Garmin. GPS drift is op zo'n plek niet te vermijden.
Jawel: als je upload wel hoogtedata bevat, maar Strava niet kan verifiëren of dat van een barometer komt (bijvoorbeeld doordat jouw uploadmethode de apparaatnaam niet of verkeerd meestuurt), dan gaat Strava volgens mij zelf aan de slag.
Kan natuurlijk ook nog zo zijn dat de hoogtedata wel op je apparaat staat, maar niet wordt geëxporteerd.
Hoe dan ook, zoals al gezegd: Strava herberekening is verre van heilig, en meestal onwenselijk
Zaterdag heb ik met een Garmin met barometer gereden en daarna de GPX naar Strava opgeladen. Één bestand met éen hoogtemeting. Strava gebruikt mijn meting niet, maar rekent zelf. Scheelt zomaar een hele col. Ca. 1.000hm op een totaal van 4.000
- amclassic-fan
- Moderator
- Berichten: 24321
- Lid geworden op: 23 jun 2004 17:56
- Locatie: Leende
Ik zou toch de .fit eens testen, zoals amclassic-fan zegt. Die kun je bij Garmin via usb van het apparaat halen toch?
In een .fit file wordt normaal gezien meer performance data opgeslagen dan een .gpx, dat meer bedoeld is voor route achtige zaken (al is er een hoop overlap)
In een .fit file wordt normaal gezien meer performance data opgeslagen dan een .gpx, dat meer bedoeld is voor route achtige zaken (al is er een hoop overlap)
Mijn Garmin logt alleen locatie-gegevens, hoogte en tijd.
Dus een eindeloze serie met breedtegraden, lengtegraden, hoogtemeters en timestamps.
prestatiegegevens over mezelf log ik niet
Dus een eindeloze serie met breedtegraden, lengtegraden, hoogtemeters en timestamps.
Code: Selecteer alles
<trkpt lat="52.0331607" lon="5.8355158">
<ele>32.3415527</ele>
<time>2017-07-22T10:15:57Z</time>
</trkpt>
Dat is precies het punt van dit onderwerp. Strava gaat inderdaad herberekenen aan de hand van de locatiegegevens uit de upload.
(Om je vraag te beantwoorden: in de gegevens van deze activiteit op mijn strava activiteitenoverzicht staat "GPX" als brondbestand.)
Strava maakt er 655 hm van. Runkeeper 670hm en Utrack maakt er 1.017hm van.