
Waar is het veldrijden op tv te zien? Essen en Zonhoven
Je kent het wel: het is zaterdag of...
Om het forum te gebruiken dien je je eerst in te loggen.
Ik snap je iets wat sarcastische opmerking:D En je hoort mij uiteraard niet zeggen dat ik het na een bocht niet meer op gang krijg met dit wiel... maar een halve kilo zwaarder dan het gemiddelde dichte achterwiel vind ik best veel.
Ik heb net een bikepack trip gemaakt op een crosser in de heuvels (Luxemburg/Eifel). Mijn crosser is 2kg zwaarder dan mijn racer en een stuurtas + zadeltas. Schat zo'n 12kg extra gewicht. Bergop voelde ik dat wel ja, en bij aanzetten ook wel..maar op het vlakke 1x op gang merk je er niets van. Dus die 250 gram ga je echt niet merken, ook niet bij aanzetten.linkeballen schreef: ↑01 jul 2019 13:32Ik snap je iets wat sarcastische opmerking:D En je hoort mij uiteraard niet zeggen dat ik het na een bocht niet meer op gang krijg met dit wiel... maar een halve kilo zwaarder dan het gemiddelde dichte achterwiel vind ik best veel.
Wielrenners kijken altijd naar details.. En ik vroeg me af of dit zware aspect een rede zou kunnen zijn voor sommige leden hier om toch naar een ander wiel te gaan kijken.
Je voelde die 12 kilo extra niet bij het aanzetten? Dat is inderdaad wel een geruststellende gedachte:DNuitKor schreef: ↑01 jul 2019 13:38Ik heb net een bikepack trip gemaakt op een crosser in de heuvels (Luxemburg/Eifel). Mijn crosser is 2kg zwaarder dan mijn racer en een stuurtas + zadeltas. Schat zo'n 12kg extra gewicht. Bergop voelde ik dat wel ja, en bij aanzetten ook wel..maar op het vlakke 1x op gang merk je er niets van. Dus die 250 gram ga je echt niet merken, ook niet bij aanzetten.
goed lezen helinkeballen schreef: ↑01 jul 2019 14:02Je voelde die 12 kilo extra niet bij het aanzetten? Dat is inderdaad wel een geruststellende gedachte:DNuitKor schreef: ↑01 jul 2019 13:38Ik heb net een bikepack trip gemaakt op een crosser in de heuvels (Luxemburg/Eifel). Mijn crosser is 2kg zwaarder dan mijn racer en een stuurtas + zadeltas. Schat zo'n 12kg extra gewicht. Bergop voelde ik dat wel ja, en bij aanzetten ook wel..maar op het vlakke 1x op gang merk je er niets van. Dus die 250 gram ga je echt niet merken, ook niet bij aanzetten.
Dit is overigens wat FFWD erover zegt:
HOW COMPETITIVE ARE FFWD WHEELS WITH REGARD TO WEIGHT?
Actually, FFWD wheels are very competitive with regard to weight.
We demand more from our rims then we would if we designed for lower spoke tensions or if we imposed rider weight limits. Our wheels are built with DT Swiss components and brass nipples offering the best quality, performance and durability.
Furthermore, we feel that a small weight increase for a superior wheelset that will offer better performance and reliability is of much greater importance than being the lightest on the market.
WHAT IS FFWD'S PHILOSOPHY ON WEIGHT VS AERODYNAMICS?
FFWD’s focus is on fast durable wheels. We don’t consider weight to be of equal importance although we of course try to make the wheels as light as possible within our strict quality and performance standards.
Nog 25gram zwaarder
Gebruikers op dit forum: Geen geregistreerde gebruikers en 14 gasten