Nieuwste editie

Cover Fiets Magazine

Mail en win!

Maak elke maand kans op prachtige prijzen.

Klik hier

 

Nieuwsbrief

Procycling

Onderhoudsvideo

  • Procycling
  • Salden
  • Mammoet
  • Futurumshop

Even een lug printen…

In het verleden werd bijna elk racefietsframe met lugs bij elkaar gehouden. Mede door de vraag uit de fixed gear wereld worden deze retro frames weer volop gerestaureerd en gefabriceerd. Toch is deze fraaie frameset allesbehalve retro.

In het verleden werd bijna elk racefietsframe met lugs bij elkaar gehouden. Mede door de vraag uit de fixed gear wereld worden deze retro frames weer volop gerestaureerd en gefabriceerd.

Toch is deze fraaie frameset allesbehalve retro. Ralf Holleis van het Duitse merk Vorwaertz kreeg de kans om een bijzonder thesis project te ondernemen. Hij werkte samen met concept-laser.com onder begeleiding van prof. Raab aan een unieke baanfiets.

De roestvrijstalen lugs zijn geprint zijn door een industriële 3D printer en dat is uniek.

Door deze methode te gebruiken kun je maatwerk leveren met een korte levertijd. Bovendien kun je bijna elke geometrie kiezen. De computersoftware genereert de lugs op basis van de gekozen geometrie.

Het frame weegt 1100 gram en de vork 480 gram met roestvrijstalen lugs. Met titanium lugs wordt het geheel nog lichter. De lugs zijn ook te gebruiken in combinatie met titanium buizen.

Het beste nieuws is dat de fiets te berijden is. We zijn dan ook benieuwd of we in de toekomst meer fietsonderdelen uit de printer zien rollen.

Twitter

avatar picture
a special race club team addition @ibis_cycles tranny is up for this week's #dreambike #wheels4life auction. http://t.co/h30RZmC6
crankbrothers
23-02-2012, 00:19
avatar picture
“@chuck_kyle: @ghincapie @larrywarbasse Thanks for the photo op on top of Paris Mountain. @USMILITARYCYCLE http://t.co/hAT1wfx9”anytime!!!
ghincapie
23-02-2012, 00:09

Adverteren | Contact | Copyright | Disclaimer | Privacy en cookiebeleid | © 2011 Sanoma Media Netherlands B.V.
Fiets - onderdeel van Sanoma Media Netherlands groep

Andere sportsites van de Sanoma Media groep:
golf.nl - zeilen.nl - hockey.nl - heldenmagazine.nl - dehoefslag.nl - procycling.nl - fietsactief.nl - nusport.nl